Aktualności

Google Pay

 

Płać telefonem jak kartą

 

sprawdź...

Wiele osób korzysta z aplikacji bankowych czy też płatności bezgotówkowych telefonem. Systemy płatności mobilnych i cyfrowych ułatwiają życie i pozwalają załatwić sprawy bez wychodzenia z domu. W okresie przedświątecznym szczególnie ważna jest dbałość o bezpieczeństwo „bankowania” online.


Jak uniknąć oszustwa ze strony cyberprzestępców?

  •  bądz czujny na treści zawarte w smsach i wiadomościach e – mail,
  • zastanów się! zanim dopłacisz kilka złotych z tytułu niedopłaty za fakturę czy też przesyłkę – link do płatności umieszczony w wiadomości może kierować Cię na fałszywą stronę, gdzie Twoje dane zostaną pozyskane przez przestępców,
  • nie udostępniaj danych zawartych na karcie płatniczej oraz kodów akceptacji różnych dyspozycji również tych otrzymanych smsem.

 

Pamiętaj - udostępniając dane umożliwiasz włamanie się cyberprzestępcy do swojego urządzenia lub do zarejestrowania swojej karty na urządzeniu przestępcy, a to może skutkować dokonaniem szeregu wysokokwotowych transakcji do wyczerpania środków na Twoim rachunku.


Apelujemy o zdrowy rozsądek i dużo ostrożności.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmów edukacyjnych o tematyce cyberbezpieczeństwa na stronie Związku Banków Polskich  https://www.zbp.pl/Dla-Klientow/Filmy-edukacyjne/Cyberprzestrzen-dzis-i-jutro